Jeseníky

XV.Memoriál Vlada Tatarky se vzpomínkou na Petra Šperku

Dne 2.4.se ve Vysokých Tatrách uskutečnil XV.ročník Memoriálu Vlada Tatarky.

Ilustrační foto

Na start závodu se ve třech kategoriích postavilo 33 záchranářů ze Slovenska ,Čech a Polska.Letošní ročník byl přizpůsobený daným podmínkám a závodníci absolvovali 20 km skialpinistickou etapu - Tatranská Lomnica - Lomnické sedlo - Malá Studená dolina - Baranie sedlo - Dolina Bielej vody a museli splnit tři technické disciplíny - obří slalom ,lezení ve skále a skialpinistický kros. Na těžké ledové trati  zdolali obtížné žleby a fyzickou kondici prověřila skialpinistická časovka s převýšením 700 m od Téryho chaty přes Baraní sedlo s cílem nad Chatou pri Zelenom plese.

HS ČR reperezentovali  čtyři záchranáři z Beskyd a Jeseníků.Výbornými výsledky ukázali svou perfektní připravenost.

V kategorii A ( do 40 let ) zvítězil Marcel Svoboda. V kategorii B ( 40-50 let ) zvítězil Roman Glajcar .V kategorii C ( nad 50 let ) zvítězil Michal Klimeš ( HS Jeseníky ). Celkovým vítězem XV.Memoriálu se stal Roman Glajcar ( HS Beskydy ) na druhém místě stanul Milan Madaj (HS Západní Tatry) a třetí příčku vybojoval Marcel Svoboda (HS Beskydy ).