+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Vítr: velmi silný vítr, nárazy větru nad 25m/s, na hřebenech nad 35 m/s
Dům HS - Vítr: velmi silný vítr, nárazy větru nad 25m/s, na hřebenech nad 35 m/s

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Doškolení okrsků Měděnec a Boží Dar 2016

Společné doškolení okrsků Měděnec a Boží Dar proběhlo na přelomu dubna a května v blízkosti Kryštofových Hamrů ve skalní oblasti Kryštof.


Ilustrační foto

 Společné doškolení okrsků Měděnec a Boží Dar proběhlo na přelomu dubna a května v blízkosti Kryštofových Hamrů ve skalní oblasti Kryštof.

Na jednotlivých stanovištích cvičili clenové HS, čekatelé a zájemci o členství. Na masivu „Loď bláznů“ se intenzivně trénovaly spusty, na východní části masivu „Hraniční kámen“ bylo možné se blíže seznámit se slaňovací brzdou RIG a vyzkoušet jumarování. Třetí stanoviště bylo také na masivu „Hraniční kámen“ kde výborně vyvázaná ferrata prověřila lezecké dovednosti a přechod do slanění také techniku slanění s prusíkem na více způsobů. Po technických stanovištích lékař oblasti V. Danihel proškolil zúčastněné ze zdravovědy a následoval praktický nácvik chytání pádů a pro zájemce lezení po zdejších sluště zajištěných cestách.

V podvečer byl připraven orientační běh po okolí. Druhý den začal teorií „Organizace záchr. prací“ byla připravena dvě stanoviště, při záchraně ze stěny se vyzkoušeli dovednosti z předchozího dne. Na stanovišti druhém, se pomocí lanových technik přepravovala osoba nad hladinou potoka pomocí improvizované lanovky.

Celkem se doškolení účastnilo 23 osob a jeden lékař HS.

fotogalerie

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti