+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Letní doškolení oblasti Krušné hory

O víkendu 18.-19.6. proběhlo letní doškolení oblasti Krušné hory. Bylo zaměřeno na techniky záchrany ve skalním terénu a s tím související ošetření zraněného.


nácvik záchrany z nepřístupného terénu

Po slavnostním nástupu 73 účastníků doškolení, který proběhl v sobotu ráno u stanice HS Tisá, byli vyřazeni (jmenováni) dva noví členové Jan Mach a Patrik Dlask, kteří úspěšně splnili podmínky přijetí k HS. Sobotní náplní byla nejprve zdravověda a praktický nácvik ošetření mnohočetných poranění např. po pádu z výšky. Po té se po skupinách přesunul výcvik na stanoviště Ostrov, Tisá a Rájec, kde se nacvičovaly možnosti přístupu záchranářů na místo nehody a následný transport pacienta ze stěny a obtížného terénu. Pak program pokračoval 10km krosem, kterým si členové každoročně plní fyzické prověrky. A večer proběhlo školení „first responder“ zaměřeného na práci s AED defibrilátorem. Po celý den bylo možno posedět se členy našeho senior klubu HS oblasti Krušné hory.

V neděli ráno byli přítomní členové proškoleni v obsluze a řízení speciálních motorových prostředků a tím bylo školení ukončeno.

CELÁ FOTOGALERIE

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti