+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Cvičení složek IZS v Jizerských horách

V Jizerských horách proběhlo v minulém týdnu velké taktické cvičení složek IZS zaměřené na pátrání po ztracených osobách v horském terénu.


foto: Jan Kostík

Na linku 1210 přišla krátce po čtrnácté hodině výzva o pohřešování několika osob v oblasti Klínového vrchu. Na místo okamžitě vyrazila nejbližší hlídka HS, která provedla prvotní prohledání a následně aktivovala Policii ČR. Ta byla organizátorem celého cvičení, jelikož pátrání po pohřešovaných osobách má celorepublikově ve své gesci, a proto si převzala i vedení celé akce. Do pátrání byla zapojena Policie, jednotky HZS, HS a ČČK.

Cílem cvičení bylo zejména vyzkoušet spolupráci jednotlivých složek IZS, vzájemnou komunikaci, pátrání v rojnici, nasazení psů, transport z nepřístupného terénu a práce z mapovými podklady a GPS.

Horská služba nasadila cca 20 záchranářů, 2 psy a pro pátrání byl využit i dron HS. Zároveň byl využit i systém GINA  pro sledování záchranářů v terénu, který umožňuje efektivnější způsob pátrání a  organizace takto rozsáhlé akce.  

Fotoreportáž Jana Kostíka

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti