Výstrahy

Krkonoše

Jeseníky

Bokami Ještědu 2019

V sobotu 5.1. 2019 se uskutečnil v rámci programu „S rodinou na Ještěd“  5. ročník skialpového závodu, tentokrát pod názvem „Bokami Ještědu“, který pravidelně organizují členové místní horské služby.

Ilustrační foto

Na startu se sešlo 65 účastníků, kteří absolvovali trať dlouhou 4,5 km s převýšením 510 m. Mezi nimi ryzí závoďáci, ale také skialpinističtí pohodáři. V prestižní kategorii smíšených dvojic se sešlo 17 týmů a z vítězství se radovali Podzimkovi. V ženské kategorii zvítězila Eva Blaschkeová a v mužích Radoslav Groh.

První místa tak obsadili borci ze sousedních Krušných hor a Krkonoš. Kultovní putovní cenu  „Ještědského jelena štěstí“ získala v tombole domácí závodnice.

Organizátoři a závodníci děkují za podporu Hotelu Ještěd, Kalendáři Liberecka, firmám Hudy a Direct Alpine, Skiareálu Ještěd a Pivovaru Rohozec.