+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme

Krušné hory

Jizerské hory

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Krkonoše

3. stupeň lavinového nebezpečí
3. stupeň lavinového nebezpečíkritická/nejzrádnější situace

Jeseníky

3. stupeň lavinového nebezpečí
3. stupeň lavinového nebezpečíkritická/nejzrádnější situace
Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Beskydy

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Pátrací akce u Smědavy zatím neúspěšná

Jizerské hory, 15. února 2015 – Po sedmapadesátiletém muži z Desné pátrali členové Horské služby i Policie ČR od včerejšího večera, zatím bez pozitivního výsledku.


chata Smědava

Podle informací, které jsou k dispozici, odešel muž z chaty Smědava domů do Desné. „Když ovšem do jedenácti večer nedorazil, rodina nás požádala o pomoc. Ihned jsme se spojili s policisty a společně dohodli koordinaci pátrací akce. Pak jsme za nás vyslali šest týmů, pět na sněžných skútrech a jeden na terénní čtyřkolce s pásy,“ uvedl k zahájení celonočního pátrání René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory. Dodal, že záchranáři i policisté prohledávali postupně všechny cesty, po kterých se mohl na trase do Desné muž večer vydat a samozřejmě i jejich bezprostřední okolí. Zároveň se dohodli s policisty, že ti požádají o spolupráci vrtulník s termovizí.

„Helikoptéra nám ale nepomohla, posádka nemohla z Prahy kvůli nízké silné oblačnosti odletět,“ doplnil náčelník Mašín s tím, že pátrání poté pokračovalo i ráno. Policisté i členové HS opět prohledávali na skútrech a čtyřkolce s pásy místa, kam by se muž mohl během noci dostat. Od devíti hodin týmům dokonce mohl pomoct policejní vrtulník, protože počasí nad Prahou konečně dovolilo odlet. „Doposud byla ovšem rozsáhlá akce neúspěšná. Nepodařilo se nám najít ani muže, ani stopy, které by ukazovaly, kde se mezi Smědavou a domovem mohl ztratit. Po poradě s Policií ČR jsme zatím pátrání přerušili,“ řekl René Mašín. Dodal, že muž u sebe bohužel neměl mobilní telefon, pokud by jej měl, bylo by pátrání jistě úspěšnější. Pátrání bude pokračovat i v dalších dnech podle informací, které Horská služba o možném pohybu pohřešovaného získá.

popis pohřešovaného - www.nasejablonecko.cz

Bližší informace: René Mašín, náčelník Horské služby ČR, oblast Jizerské hory, GSM: 602 774 103, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

 -

 -

 -

SnowSafe
České hory / Jetík
ICAR
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu
Deset zlatých pravidel pro pohyb ve volném terénu
10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti