+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme

Krušné hory

Krkonoše

Jeseníky

Víkendové pátrací akce na Šumavě

Šumava, 7. srpna 2016 – Hned třikrát museli do terénu vyrazit záchranáři Horské služby, když během tohoto víkendu pátrali po pohřešovaných osobách.


Ilustrační foto

Včera v odpoledních hodinách v centrální části Šumavy hledali členové HS dvě děti. „Policie ČR nás požádala o pomoc při pátrání. Děti byly ve věku jedenáct a třináct let. Podle našich informací se rozešly při hledání hub s rodiči,“ uvedl zasahující člen Horské služby Šumava Ondřej Zeman. Dodal, že členové HS ihned vyrazili do terénu a začali prohledávat špatně přístupné partie hustého lesa. Nakonec byly obě děti nalezeny v dobrém zdravotním stavu a předány rodičům.

V průběhu neděle pak záchranáři provedli další dvě pátrací akce. „K první nás požádala o součinnost opět Policie ČR. Hledali jsme třiaosmdesátiletého muže, který nedorazil ke svému zaparkovanému automobilu,“ řekl Ondřej Zeman. Muž, aniž by byl prý dezorientovaný, zamířil místo k autu opačným směrem a po dvanácti kilometrech došel sám domů. V druhém případě pak členové HS pátrali po pohřešovaném čtyřletém chlapci. Jak se posléze ukázalo, schoval se v prostorách horské chaty, ve které byl ubytovaný.

„V průběhu léta a podzimu často musíme pátrat po houbařích, kteří zdejší lesy neznají a snadno zabloudí. Jak je vidět z víkendových akcí, pátráme po pohřešovaných i z jiných důvodů,“ komentoval rušný víkend Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Doplnil, že právě pro dobrý výsledek pátrání by i houbaři měli vždy mít u sebe nabitý mobilní telefon, nejlépe pak s uloženým tísňovým číslem Horské služby 1210.

Bližší informace: Michal Janďura, náčelník Horské služby ČR, oblast Šumava, GSM: 606 528 243, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

SnowSafe
České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu
Deset zlatých pravidel pro pohyb ve volném terénu
10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti