+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Záchrana zraněného běžkaře

Krušné hory, 11. února 2017 – Běžkaře s komplikovaným zraněním nohy museli dnes odpoledne ošetřit a převézt ke zdravotním záchranářům členové HS Krušné hory.


Ilustrační foto

K nehodě došlo po druhé hodině odpolední na běžkařské Krušnohorské magistrále nedaleko Bublavy. „Podle našich informací vyjel běžkař ze stopy do hlubokého sněhu a v důsledku toho si zřejmě nějak přetočil nohu s lyží. Tím pádem došlo k vážnému poranění dolní končetiny s nutností převézt zraněného k dalšímu ošetření do nemocnice,“ popsal okolnosti nehody Milan Šulák, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Horští záchranáři dostali výzvu od Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. „Ke zraněnému jsme vyrazili ve dvou, s naším lékařem. Cestou jsme potkali přivolanou sanitku a dohodli se s nimi, že vzhledem k pro ně neprostupnému terénu na nás počkají asi kilometr od místa nehody,“ uvedl Milan Šulák. Po příjezdu pak muže ošetřili, nohu mu zafixovali do vakuové dlahy a zabalili jej do termofólie, protože začínal být podchlazený.

Běžkaře poté umístili do vakuové matrace a na saních za sněžným skútrem jej převezli k čekající sanitce. Tam muže předali zdravotníkům ZZS. Ti zraněného transportovali k dalšímu ošetření do nemocnice. „Pak jsme ještě převezli k nám na stanici jeho kamaráda, který nás zavolal. I ten už byl prochladlý, takže jsme mu u nás uvařili čaj,“ komentoval dnešní zásah Milan Šulák s tím, že nezraněný běžkař pak v pořádku odjel domů.

„Musím dnes poděkovat kolegům ze ZZS. Spolupráce s nimi byla perfektní ukázkou koordinace složek Integrovaného záchranného systému,“ řekl k zásahu Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. Dodal, že k takovému zranění může dojít kdykoliv a vzhledem k panujícím teplotám v horách je nutné, aby měli běžkaři takové vybavení, aby nedošlo k podchlazení organismu a tím i při lehkém zranění k ohrožení života.

Bližší informace: Miroslav Güttner, náčelník Horské služby ČR, oblast Krušné hory, GSM:720 510 603, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti