+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme

Krušné hory

Krkonoše

Jeseníky

Srážka dvou lyžařů ve Špindlerově Mlýně

Krkonoše, 27. února 2017 – Srážka dvou lyžařů ve velké rychlosti dnes ráno ve Špindlerově Mlýně vedla k těžkým zraněním, na místě zasahoval i vrtulník.


Ilustrační foto

Střet pětadvacetileté ženy a padesátiletého lyžaře na Červené sjezdovce byl tak tvrdý, že podle svědků oba ztratili vědomí. „Žena snad upadla do bezvědomí jen krátkodobě, muž ale nereagoval a nedýchal. Ihned jsme tedy začali s nepřímou srdeční masáží a pán začal postupně nabývat vědomí a dýchat,“ popsal stav obou lyžařů Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše.

Na místo nehody dorazili jak záchranáři sloužící na sjezdových tratích, tak záchranáři na terénní čtyřkolce ze špindlerovské stanice HS. Ti vše konzultovali s dispečinkem královéhradecké linky 155 a oba zraněné připravili k transportu. Vzhledem k tomu, že na místo byl vyslán sanitní vůz i vrtulník leteckých záchranářů, převezli muže i ženu pod sjezdovou trať. Zde už mohl vrtulník dosednout a zdravotnický tým pacienty mohl bez problémů převzít.

„Zasahující lékaři u obou lyžařů diagnostikovali otřes mozku, u  muže navíc podezření na poranění hrudníku.  Po poskytnutí nezbytné péče byl proto letecky transportován do traumacentra v královéhradecké nemocnici,“ uvedl k akci Ivo Novák, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje s tím, že ženu převezl sanitní vůz k ošetření do nemocnice ve Vrchlabí.

„Naštěstí měli oba přilbu, takže se dá říct, že srážka u nich dopadla ještě celkem dobře. Včera jsme zde měli podobnou nehodu a během posledního víkendu jsme překročili počet 2.000 úrazů,“ komentoval nehodu Pavel Jirsa. Dodal, že je to o 400 úrazů víc, než ke stejnému datu loňské sezóny. Upozornil proto, že na místě je maximální opatrnost a ohleduplnost k ostatním, kteří se na sjezdových tratích pohybují.

Bližší informace: Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby ČR, oblast Krkonoše, GSM: 606 157 923 nebo tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

SnowSafe
České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu
Deset zlatých pravidel pro pohyb ve volném terénu
10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti