+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme

Krušné hory

Krkonoše

Jeseníky

Pád muže v údolí Bílé Opavy

Jeseníky, 20. července 2017 – Těžká zranění si dnes před polednem přivodil pádem v údolí Bílé Opavy čtyřicetiletý turista, následovala velmi náročná záchrana z nepřístupného terénu.


Foto z dnešního zásahu

K pádu došlo kolem tři čtvrtě na dvanáct v místech, která jsou po nedávných deštích silně provlhlá. „Na dřevěném žebříku se mu zřejmě během výstupu smekly nohy a následoval pád. Ihned jsme ve dvou s potřebnou záchranářskou technikou na místo vyrazili. Zde jsme zjistili, že si pán přivodil poranění obou horních končetin, oděrky na hlavě a pravděpodobně i otřes mozku,“ řekl k nehodě Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Situaci ovšem komplikoval nepřístupný terén. „Zamířil k nám proto vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. My jsme zatím muže zafixovali a poskytli mu základní ošetření. Zároveň jsme převezli od naší služebny lékaře LZS ke zraněnému,“ uvedl Jiří Hejtmánek. Doplnil, že posádka vrtulníku poté zraněného vytáhla v podvěsu do cca padesátimetrové výšky. Vrtulník pak turistu transportoval k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení.

„Důrazně doporučuji vzhledem k aktuální situaci na Bílé Opavě, aby všichni návštěvníci lokality dávali zvýšený pozor na mokrých kamenech, chodnících i žebřících. Doporučuji také věnovat zvýšenou pozornost výběru vhodné obuvi,“ varoval Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že tato doporučení samozřejmě platí i pro ostatní oblasti Jeseníků.

Bližší informace: Michal Klimeš, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 606 722 352, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

 -

 -

 -

 -

SnowSafe
České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu
Deset zlatých pravidel pro pohyb ve volném terénu
10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti