+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Kurz lavinové prevence

Ve dnech 22.2. - 25.2.2017 se členové lavinové prevence HS ČR o.p.s. zůčastnili kurzu lavinové prevence ,který probíhal ve spolupráci se slovenským  SLP ( střediskem lavinové prevence ) se sídlem v Liptovském Hrádku.


Ilustrační foto

  Osm lavinových preventistů  navštívilo základnu SLP ,kde byly  jejími pracovníky předány zkušenosti z vyhodnocování a vydávání stupně lavinového nebezpečí pro jednotlivá pohoří na slovensku. Seznámili se strukturou SLP a záchranných postupech při lavinové nehodě .Zajímavou prezentací byly představeny AMS ( automatické meteorologické stanice ) ,které výrazně přispívají při sběru meteo dat pro vydávání stupně lav. nebezpečí. Praktickou částí pak pokračoval kurz návštěvou Žiarské doliny v Západních Tatrách ,lokality Jasná v Nízkých Tatrách  kde peventisté prováděli měření sněhového profilu , stability sněhové pokrývky a nácvik nové metody sondáže. V Račkové dolině byla prakticky představena AMS. V terénu společně s pracovníky SLP prováděli měření a monitoring lavinové aktivity v této oblasti.

Celá akce přispěla k rozšíření zkušeností všech zůčastněných při práci v lavinové prevenci.

 -

 -

 -

 -

 -

 -

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti