+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform

V minulém týdnu proběhlo v oblasti polské Krynice první školení v rámci projektu „Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform“ financovaného z Visegraských fondů.


Ilustrační foto

Cílem celého projektu je vzájemná spolupráce a předávání si zkušeností v oblasti horské záchrany mezi Ukrajinou, Polskem, Slovenskem a Českou republikou. První školení, jak již bylo v úvodu zmíněno, organizovali záchranáři z polského GOPR-u oblasti Krynica Zdroj. Pro své kolegy z Ukrajiny - Гірський рятувальний центр, Асоціація Гірських Провідників "Ровінь",slovenských Pienin a čtyři záchranáře z Horské služby z Jizerských hor si připravili velice zajímavý program. Hlavním tématem celé akce byla záchrana ztracených osob v horském terénu, kterou polští záchranáři mají opravdu velmi detailně propracovanou. Všichni se tak měli možnost něco dovědět o typologii ztracených osob – klasifikace podle Kelleyho,  vyhledávacích vzorech dle Coestnera, o organizaci a různých způsobech pátrání v terénu, práci s přístroji GPS a plno dalších informací s tím souvisejících. Krom přednášek, byla samozřejmě i možnost, si práci s GPS, ale i některé metody vyhledávání vyzkoušet prakticky přímo v terénu. Dále kolegové z Polska prezentovali své materiální vybavení na základně v Krynici, proběhla ukázka výcviku pátracího psa a celkově představili svou organizaci. Účastníci měli možnost navštívit i Magurský národní park, lyžařské středisko Jaworzyna Krynicka a plno dalších zajímavostí.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto velmi přínosného školení.

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

České hory / Jetík
ICAR
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti