+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Krkonoše

Upozornění - Bouřkové jevy: silné bouřky
Bouřkové jevy: silné bouřky

ICAR - Zakopané 2019

V minulém týdnu proběhlo ve dnech 9.-12. října 2019 v polském Zakopaném zasedání mezinárodní organizace pro horskou záchranu ICAR /International Commission for Alpine Rescue/.

ICAR - Zakopané 2019
Ilustrační foto

Horští záchranáři a zástupci specializovaných institucí zabývajících se problematikou spojenou s horským prostředím z celého světa se každoročně scházejí, aby si vzájemně předávali své zkušenosti. Zároveň stanovují doporučení, která sjednocují záchranné postupy a tím zvyšují jejich bezpečnost.

Hlavním tématem letošního kongresu, který organizovali kolegové z polského TOPR-u, byla týmová spolupráce.

První den se záchranáři účastnili praktického workshopu v Dolině Kościeliska. Na několika stanovištích proběhla demonstrace novinek ve speleo záchraně, využití lan dyneema, vyhledávání mobilních telefonů, fixačních prostředků, zdravotních úkolů,…. Na závěr pak proběhla ukázka záchrany za pomoci vrtulníků.

Další dny se pak kongres přesunul do přednáškových sálů, kde zasedali jednotlivé komise. Organizace ICAR je tvořena komisí pozemní záchrany, lavinovou, lékařskou, leteckou a již několik let samostatně fungující komisí kynologickou. Ve všech měla své zástupce i Horská služba ČR. Zkušenosti a novinky zde získané tak povedou ke zlepšení záchrany na našich horách.

 

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

ilustrace na pozadí