+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Jizerské hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Zimní škola HS

V minulém týdnu proběhla v Krkonoších na chatě Dvoračky závěrečná část vzdělání budoucích členů Horské služby ČR.

Zimní škola HS
Ilustrační foto

Tento týdenní kurz navazoval na letní část, která se uskutečnila na přelomu května a června 2019 v Milovech na Českomoravské vrchovině. Zde budoucí záchranáři cvičili záchranu ve skalním terénu, lezení na skalách, absolvovali test fyzické zdatnosti, teoretické znalosti z topografie museli prakticky i předvést při orientačním běhu a samozřejmostí byla i nezbytná zdravověda.

Zimní část je pak zaměřena na ošetřování a transport pacientů ze sjezdových tratí, lavinovou problematiku, pohyb v exponovaném terénu v zimních podmínkách, lezení na ledopádech, záchranu osob pomocí lanových technik, meteorologii atp. Čekatelé také musí předvést své dovednosti na sjezdových lyžích a fyzickou zdatnost prověří skialpinistická etapa s časovým limitem. Vše bylo umocněno nepříznivým počasím, které v minulém týdnu na horách panovalo a dokonale prověřilo všechny účastníky.

V sobotu své nabité znalosti a dovednosti museli budoucí záchranáři předvést při náročných závěrečných zkouškách před zkušební komisí.  Z 22 absolventů kurzu ze všech sedmi horských oblastí ČR uspělo a novými členy Horské služby ČR se stalo 15 čekatelů.

Souběžně s tímto kurzem probíhal i výcvik 7 budoucích cvičitelů HS, kteří kromě svých schopností a znalostí museli předvést i pedagogické dovednosti při vedení kurzu.

Ještě jednou jim tímto Všem gratulujeme a přejeme hodně záchranářských úspěchů!!!

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

ilustrace na pozadí