+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Vítr: velmi silný vítr, nárazy větru nad 25m/s, na hřebenech nad 35 m/s
Dům HS - Vítr: velmi silný vítr, nárazy větru nad 25m/s, na hřebenech nad 35 m/s

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Pád snowboardisty v Modrém dole

Krkonoše, 17. ledna 2016 – Třiatřicetiletý snowboardista dnes odpoledne vyletěl z cesty v Modrém a velmi těžce se zranil, při záchraně členům HS pomáhali i okolojedoucí skialpinisté.


Ilustrační foto

K vážnému poranění podle našich informací zkušeného snowboardisty došlo krátce před třetí hodinou. „Sjížděl po komunikaci z Modrého dolu do Pece pod Sněžkou. V prudkém klesání nad chatou Milíře došlo k pádu, jezdec vyletěl z cesty a na jejím okraji narazil do volně ve sněhu ležícího ostrého kamene,“ uvedl k okolnostem zranění Tomáš Novák, zasahující člen Horské služby Krkonoše. Snowboardista se o kámen vážně poranil, kdy si nárazem způsobil otevřenou zlomeninu levé stehenní kosti s masívním krvácením. Na místo události během několika minut na sněžném skútru dorazili dva členové okrsku HS z Pece pod Sněžkou.

„My jsme mu ihned poskytli první pomoc, ošetřili silně krvácející ránu, poraněnou nohu zafixovali do vakuové dlahy a následně i jeho celého do vakuové matrace. V tom nám velmi pomohli okolojedoucí skialpinisté,“ popsal záchranu zraněného Tomáš Novák s tím, že jim za krkonošskou HS tímto způsobem děkuje. Po ošetření byl pacient převezen na stanici HS do Pece pod Sněžkou, kde již čekala a převzala si jej posádka sanitního vozu Zdravotnické záchranné služby.  Po zajištění a podání léků proti bolesti byl pacient transportován na chirurgii do nemocnice v Trutnově.

„Přestože v uplynulých dnech napadlo na hřebenech hor 40-50 cm sněhu, jsou nové sněhové vrstvy nestabilní a během jízdy může dojít proboření se až na zem. Proto je třeba dbát na takových opatrnosti,“ varoval všechny návštěvníky hor Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše.

Bližší informace: Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby ČR, oblast Krkonoše, GSM: 606 157 923 nebo tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti