+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Dům HS - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Krušné hory

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Bublava - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Jizerské hory

Upozornění - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Krkonoše

Jeseníky

3. stupeň lavinového nebezpečí
3. stupeň lavinového nebezpečíkritická/nejzrádnější situace
Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Beskydy

Výstraha - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme
Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Pátrání po seniorovi v Krkonoších

Krkonoše, 12. července 2017 – Pátrání po pohřešovaném třiasedmdesátiletém muži z Hradce Králové zaměstnalo v noci ze včerejška na dnešek záchranáře Horské služby z Pece pod Sněžkou.


Ilustrační foto

Kamarád pohřešovaného se na HS obrátil telefonicky krátce před desátou hodinou večer. „Oznámil nám, že jeho přítel si vyšel na Sněžku a doposud se nevrátil na smluvené místo na parkovišti „U kapličky“ v Peci. Naposled s ním prý mluvil kolem třetí odpoledne a to se muž pohyboval v Obřím dole,“ uvedl k okolnostem pátrání Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše.

Krkonošští záchranáři ihned vyrozuměli Policii ČR a pro jistotu i kolegy z polské horské služby GOPR. „Přeci jsme zavolali i jim, nevěděli jsme, jestli nezabloudil i na jejich stranu hranice. Okamžitě jsme také svolali členy HS z Pece a okolí. Vyslali jsme do akce celkem jedenáct záchranářů se dvěma terénními čtyřkolkami a jedním zásahovým vozidlem,“ popsal začátek pátrání Pavel Jirsa. Dodal, že jedna skupina vyrazila směrem na Růžohorky a dále na Sněžku, další pak k Luční boudě a dále cestou na vrchol naší nejvyšší hory.

Jeden ze záchranářů se také vydal Obřím dolem, aby zjistil, zda muž neměl nehodu ještě před tím, než vyrazil k vrcholu. „Tam jej také před půl dvanáctou nalezl, v místech mezi „Trkačem“ a „Kovárnou“. Pán byl vyčerpaný, měl zhmožděniny po celém těle, ale byl při vědomí a schopen chůze,“ řekl Pavel Jirsa s tím, že nalezený muž byl poté transportován k přivolanému vozu Rychlé zdravotnické pomoci z Trutnova. Posádka si jej převzala krátce po půlnoci.

„Důrazně apeluji na turisty, aby pečlivě plánovali trasy túr s ohledem na svůj věk, aktuální zdravotní stav a schopnosti. Přeceňování sil může vést k zásadnímu ohrožení zdraví či dokonce života,“ varoval návštěvníky pohoří Pavel Jirsa. Doplnil, že rozhodně není ostudou, když se turisté obrátí s prosbou o radu při plánování na členy HS v dané oblasti.

Bližší informace: Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby ČR, oblast Krkonoše, GSM: 606 157 923 nebo tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

SnowSafe
České hory / Jetík
ICAR
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu
Deset zlatých pravidel pro pohyb ve volném terénu
10 pravidel FIS pro chování na sjezdových tratích

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti