+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Další noční pátrací akce

Jeseníky, 26. září 2017 – Sedmašedesátiletý myslivec se včera večer ztratil z posedu, na kterém byl na čekané u lovecké chaty pod Králickým Sněžníkem, pátrala po něm Horská služba i Policie ČR.


Ilustrační foto

Skupina myslivců vyšla na čekanou odpoledne s tím, že po stmění lov ukončí. „Když se však jeden z nich na smluvené místo nedostavil, šli se podívat na jemu přidělený posed. Tam ale nebyl a telefon nebral, tak se i potmě pustili do hledání,“ uvedl k okolnostem pohřešování Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Kolem půlnoci se pak myslivci obrátili na Policii ČR a ta požádala o spolupráci Horskou službu ze stanice Dolní Morava. „Dali jsme dohromady tým a spolu s policisty jsme začali prohledávat možná místa, kde se hledaný mohl nacházet. Část záchranného týmu pěšky, část pak na terénních čtyřkolkách,“ popsal začátek akce Michal Klimeš. Pátrání pokračovalo do tří hodin ráno bez výsledku.

„Pak dorazil policejní vrtulník s termovizí a já jsem s jeho posádkou létal nad horami až do půl páté ráno. V tu dobu jsme zachytili obraz možného těla, takže jsem pátrače na zemi navedl na místo,“ řekl náčelník Klimeš. V udané lokalitě záchranáři zjistili, že obraz teplého těla patřil jelenovi a myslivec leží nedaleko něj. Jak byl oblečený v zatepleném kabátě a kalhotách, signál jej zachytil slaběji.

Záchranáři ovšem zjistili, že muž nejeví známky života. „Neměl žádné viditelné poranění, kromě lehce odřené tváře. Když pak dorazil lékař, konstatoval smrt. Pak vše začali vyšetřovat policisté,“ doplnil náčelník Klimeš. Dodal, že v ranních hodinách pak členové HS pomohli transportovat zesnulého z nepřístupného terénu a předali k dalšímu vyšetřování.

Bližší informace: Michal Klimeš, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 606 722 352, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

 -

 -

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti