+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Vítr: velmi silný vítr, nárazy větru nad 25m/s, na hřebenech nad 35 m/s
Dům HS - Vítr: velmi silný vítr, nárazy větru nad 25m/s, na hřebenech nad 35 m/s

Krušné hory

Upozornění - Další upozornění: uzavřená cesta

Svatovavřinecká pouť

Horská služba se ve čtvrtek 10. 8. 2017 tradičně zúčastnila Svatovavřinecké pouti s výstupem na nejvyšší horu České republiky. Sv. Vavřinec je nejvýše postaveným světcem v celých Krkonoších. Právě jemu je zasvěcena nejvýše položená církevní stavba v Krkonoších, kaple na Sněžce. Pouti se proto každoročně účastní také členové polské i české horské služby.

Pouť začala na parkovišti u kapličky v Peci pod Sněžkou, ráno v 8:30 hod. O několik minut později následoval hromadný odchod účastníků pouti na Sněžku. Kolem 11 hod proběhlo setkání českého a polského procesu u Slezské boudy.

Jako každým rokem poutníky doprovázeli zástupci Horské služby společně s pracovníky národního parku, kteří mj. obohacovali poutníky při výstup o odborný výklad o Krkonoších.

Horská služba také po celou dobu trvání akce zajišťovala zdravotní péči. Horští záchranáři museli letos poskytnout první pomoc v Obřím dole pánovi se srdeční nevolností.

Ve 12 hodin se konala mše svatá pod širým nebem u kaple sv. Vavřince na vrcholu Sněžky. 

Svarovavřinecká pouť na Sněžku je každoročním příjemným duchovním i sportovním zážitkem. Letos přálo pouti i hezké počasí.

Svatovavřineckou pouť si nenechali ujít ani bývalý prezident Václav Klaus, dále pak bývalý 1. místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka nebo hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

České hory / Jetík
Možnost zakoupení knihy Červení andělé
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

Zakladatel Horské služby MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČINNOST HORSKÉ SLUŽBY ČR JE FINANCOVÁNA DOTACEMI Z MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ
Partneři Horské služby Slavia pojišťovna Na kole jen s přilbou
ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti