+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Účast našich kynologů na atestech na Slovensku

Velmi rádi jsme přijali pozvání a na Slovensko byli vysláni dva psovodi se psy.


Ilustrační foto

Od 1.6. do 4.6. probíhali jarní kynologické atesty slovenské Záchranné horské služby, které se konaly V Demanovské dolině v Nízkých Tatrách. Velmi rádi jsme přijali pozvání a na Slovensko byli vysláni dva psovodi se psy. Hlavní zaměření bylo kladeno na kondiční a odbornou připravenost týmů, tedy psovoda a psa. Přezkoušení vyvrcholilo sobotním závodem typu really. Psovodi měli k dispozici trasu nahranou v GPS, v rámci které byly na daných místech povinné disciplíny. Mezi ně bylo zařazeno označení mrtvolných pachů, přemostění přes údolí, poslušnost, 2x slanění, běžecký měřený úsek, práce s GPS, přemostění psa samostatně bez psovoda, pátrání po pohřešovaných osobách a ošetření zraněného. V rámci trasy museli všichni povinně vystoupat na vrchol Sinná.

Všechny disciplíny musel absolvovat celý tým. Při slanění a přemostění se hodnotila jak práce psovoda při koordinaci a manipulaci se psem, tak chování psa. Velmi specifická disciplína byla přemostění psa samostatně. Pes se musel spoléhat pouze na hlas a vizuální kontakt se psovodem, který překonával skalnatý hřebínek. Všichni pejsci ale projevili velký nadhled a zůstali klidní.

Atesty formou závodu simulovaly možné skutečné pátrání, v rámci kterého se psovod může dostat do těžké situace, která vyžaduje překonání terénních překážek (převážně skal).

České týmy se ukázali ve skvělé formě a Nízké Tatry jim nedělaly žádné problémy. Filip Szlaur se psem Johnym skončili celkově na 9.místě a Jan Hepnar s Casim, kteří vyhráli časovku, skončili celkově na 3. místě. Vítězem se stali Ján Žiška s Benym.

Spolupráce zejména se slovenskou horskou službou je velmi úzká a posouvá nás dopředu.

Těšíme se na střetnutí při našich podzimních atestech.

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

České hory / Jetík
ICAR
Záchranka
Mapa horské služby
Desatero zásad bezpečného chování při pohybu v horském terénu

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2013

ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti