+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Proběhla zimní část Základní školy Horské služby

Ve dnech 25.1-1.2. 2015 proběhla na krkonošských Dvoračkách zimní část Základní školy Horské služby, které se zúčastnilo 17 čekatelů z většiny českých hor. 

Proběhla zimní část Základní školy Horské služby
Ilustrační foto

 Na programu byl výcvik v činnostech, které musí budoucí horský záchranář ovládat během zimního období. Je to horolezectví v zimních podmínkách, technika lyžování, záchrana v obtížném terénu, organizování pátrací akce, meteorologie a nejdůležitější ze všeho první pomoc při lyžařských nehodách. Závěrečných zkoušek se zúčastnily všichni absolventi, kteří prokázali velmi dobré teoretické znalosti a praktické dovednosti. Bohužel jednou z velmi důležitých zkoušek, kterou je ovládání sjezdových lyží neprošlo 5 čekatelů, kteří si mohou zkoušku zopakovat při příští škole HS

 Souběžně s touto školou probíhal kurz cvičitelů HS, kterého se zúčastnili 4 členové HS a kteří absolvovali stejný program, ale s daleko většími nároky na úroveň všech jednotlivých odborností včetně vysokými nároky na pedagogickou činnost, která by měla být další náplní v jejich činnosti v HS. Budoucí cvičitele čeká ještě týdenní soustředění na podzim ve Vysokých Tatrách, kde by měli všichni prokázat své schopnosti v pohybu a záchraně ve vysokých horách.

Ladislav Bedeč, metodik HS ČR o.p.s.

 -
 -
 -
 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí