+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Horská služba dostala dotaci na obnovu záchranářského vybavení

Obvazový materiál, dlahy, ale také medikamenty nebo svozné prostředky, jak se odborně říká třeba kanadským saním. Bez kvalitního vybavení se záchrana lidských životů neobejde.

Horská služba dostala dotaci na obnovu záchranářského vybavení
Z archivu Horské služby

Velmi si proto vážíme dotace Královéhradecký kraj ve výši 400.000 korun, která je určena právě na obnovu zdravotnického materiálu a dovybavení.

Spolupráce s kraji je pro nás moc důležitá. Velmi často se práce Horských záchranářů prolíná s prací ostatních složek IZS a velmi často spolupracujeme s organizacemi, které kraje přímo řídí. „Mezi zdravotnickou záchrannou službou našeho kraje a Horskou službou České republiky pro oblast Krkonoš a Orlických hor platí dohoda o pomoci a spolupráci na vyžádání, a to hlavně v případě potřeby odborné první pomoci nebo nutnosti převozu pacienta z těžko dostupných míst třeba i za využití vrtulníku. Poskytnutí dotace pro horskou službu na nový zdravotnický materiál a na společné cvičení záchranářů je logickým a důležitým krokem při spolupráci na záchraně lidských životů,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Zdeněk Fink.

Konkrétně v Královéhradeckém kraji počet ošetřených pacientů v letošní zimní sezóně prudce narostl. Se Zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje spolupracujeme prakticky na každodenní bázi.

 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2023

ilustrace na pozadí