+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Perný víkend v Jeseníkách

I když prázdniny skončily, Horská služba má stále plné ruce práce. Včera a dnes opět v Jeseníkách 2x vrtulník. V obou případech u zraněných Poláků. Včera polský motorkář vylétl ze silnice přes svodidla v serpentýnách mezi Červenohorským sedlem a Kouty nad Desnou. 

Perný víkend v Jeseníkách
Ilustrační foto

Horská to měla k místu události kolem 5 km, takže záchranáři Míra Pospíšil a Jarda Komárek tam byli doslova za pár minut. Na místě našli motorkáře pod silnicí s poraněným hrudníkem, zlomenými žebry a pod kolenem zlomenou levou nohou. Byl při vědomí a komunikoval. Po základním ošetření, nasazení krčního límce a umístění zraněného do vakuové matrace ho záchranáři dostali na nosítkách na silnici, kde už přistával vrtulník a po naložení na palubu s ním spěchal na traumacentrum FN Olomouc.

Dnes záchranáři vyjížděli na cestu od horní přečerpávací nádrže elektrárny Dlouhé stráně. V rychlosti zhruba 50 km/h tam přes řídítka silničního kola přeletěl cyklista. Shodou okolností také z Polska. Spadl na hlavu a rameno a podle svědků se na chvíli ocitl v bezvědomí. Naštěstí měl na hlavě přilbu. V době příjezdu Horské služby už komunikoval, ale byl dezorientovaný a na pád si vůbec nevzpomínal. Od kamarádů dostal na místě první pomoc, záchranáři pak diagnostikovali zlomeninu klíční kosti. Na místě se následně sešel vrtulník LZS a vůz záchranky. Muž nakonec skončil v nemocnici v Šumperku.

Jak cyklistická, tak motorkářská kola umí být velmi rychlá a někdy se vymknou kontrole. Nejdůležitější je mít helmu a chrániče, které dokážou zabránit tomu nejhoršímu. Dávejte na sebe nejen na horách pozor.

 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí