+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

ICAR - Montreux 2022

V minulém týdnu proběhlo ve švýcarském Montreux zasedání mezinárodní organizace pro horskou záchranu ICAR /International Commission for Alpine Rescue/.

ICAR - Montreux 2022
Ilustrační foto

Horští záchranáři a zástupci specializovaných institucí zabývajících se problematikou spojenou s horským prostředím z celého světa se každoročně scházejí, aby si vzájemně předávali své zkušenosti. Zároveň stanovují doporučení, která sjednocují záchranné postupy a tím zvyšují jejich bezpečnost.

Tématem letošního kongresu byla "budoucnost horské záchrany".

První den účastníci navštívili praktický workshop v okolí Dent du Jaman. Na 7 stanovištích proběhly ukázky a prezentace speleo záchrany, vrtulníků firmy Rega, Air Zermatt a vyhledávače RECCO, kynologů, vyhledávání mobilních telefonů, fixačních prostředků,….

Další dny se pak kongres přesunul do přednáškových sálů, kde zasedali jednotlivé komise. Organizace ICAR je tvořena komisí pozemní záchrany, lavinovou, lékařskou, leteckou a již několik let samostatně fungující komisí kynologickou. Ve všech měla své zástupce i Horská služba ČR. Zkušenosti a novinky zde získané tak povedou ke zlepšení záchrany na našich horách.

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí