+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

První praktické seznámení s prací pod vrtulníkem.

               V rámci pravidelného leteckého výcviku záchranářů HS s LZS Hradec Králové proběhlo první praktické seznámení s touto činností pro psovoda O. Noska a jeho ročního německého ovčáka Raga.

První praktické seznámení s prací pod vrtulníkem.
Ilustrační foto

               Oba dva měli možnost vyzkoušet si transport v podvěsu a proměnném podvěsu za bedlivého dozoru a pomoci P.Smejkala šéfa kynologické komise HSČR a zároveň leteckého záchranáře. „Psi tuto činnost většinou snášejí velice dobře a je to v podstatě součást hry.“ Popisuje O. Nosek.  Po transportu na místo zásahu následovalo pro Raga krátké pátraní po ukrytém figurantovi. I toto je důležitá součást výcviku. „Pes musí pochopit, že ta část pod vrtulníkem je pouze transport k jeho obvyklé činnosti, vyhledávání pohřešovaných.“ Vysvětluje P. Smejkal ve chvíli, kdy se společně s Ondrou a Ragem připravují na návrat na stanici LZS za pomoci podvěsu.

                První seznámení dopadlo pro Raga na výtečnou, stejně tak jako pro ostatní letecké záchranáře, kteří si měli možnost opět procvičit svoje dovednosti a spolupráci s posádkou vrtulníku. Nácvik a automatizace činností je zásadní pro leteckou záchranu obecně a speciálně ve vypjatých chvílích zásahů kdy se jedná o vteřiny.

Bližší informace: tiskový servis HSČR, Marek Fryš GSM: 602 163 444 nebo e-mail[email protected]

 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí