+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Když nezachraňují, tak trénují.

Jednou z činností Horské služby je záchrana za pomoci lanových technik v nepřístupném, anebo horolezeckém terénu. Takových zásahů v Krkonoších není mnoho, ale všichni záchranáři musí lanové techniky naprosto rutinně ovládat a tím pádem je často procvičovat.

Když nezachraňují, tak trénují.
Ilustrační foto

  Již druhým rokem jim při výcviku poskytuje takovouto možnost „tělocvična“ horolezecký polygon umístěný na objektu stanice HS Pec pod Sněžkou.

  Výcvikový prostor, který vznikl při rekonstrukci stanice, využívají nejen pečtí záchranáři, ale v rámci metodických dní i jejich kolegové z celých Krkonoš. „Jsme velmi vděční, že máme možnost takovéto tělocvičny hned u stanice“ říká P. Dlouhý a zároveň dodává „Výstavba polygonu je jedna věc, ale tím náklady na provoz nekončí. Materiál, který se při výcviku používá je extrémně namáhaný a jeho bezpečnost nás nutí k častější obměně než u materiálu záchranného. I z toho důvodu jsme rádi uvítali nabídku lokální firmy Singing rock, která nám poskytla část horolezeckého vybavení polygonu“.

  Profese záchranáře, ať již u ZZS, členů Horské služby, vodních a skalních záchranných služeb je náročná a vyžaduje vždy specifickou a soustavnou přípravu. Proto záchranáři vždy rádi využijí jakoukoli příležitost na rozšíření možností tréninku a zautomatizování svých dovedností.

Bližší informace: tiskový servis HSČR, Marek Fryš GSM: 602 163 444 nebo e-mail[email protected], Pavel Cingr, náčelník HS oblast Krkonoše o, GSM: 606 157 921, nebo e-mail: [email protected] 

 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí