+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Zimní škola HS 2024

V minulém týdnu proběhla na Labské boudě v Krkonoších závěrečná část vzdělání budoucích členů Horské služby ČR.

Zimní škola HS 2024
Ilustrační foto

Zimní část navazuje na letní vzdělávací týden, který se uskutečnil v červnu 2023 v Milovech na Českomoravské vrchovině. Tam adepti na záchranáře nacvičovali například záchranu ve skalním terénu, lezení na skalách, atp.. Absolvovali i nezbytný test fyzické kondice. Své teoretické znalosti z topografie využili i prakticky, a to v rámci orientačního běhu. Neodmyslitelnou součástí přednášek a praktických nácviků, byla i nezbytná zdravověda.

Vzdělávání čekatelů probíhající v zimních podmínkách bylo zaměřeno na ošetření a transport pacientů ze sjezdových tratí a volného terénu, lavinovou problematiku, pohyb v exponovaném terénu, lezení na ledopádech, záchranu osob pomocí lanových technik, meteorologii atp. Čekatelé také museli předvést své dovednosti na sjezdových lyžích a fyzickou zdatnost prověřila skialpinistická etapa s časovým limitem. Podmínky na horách byly pro výcvik úplně ideální. Dva dny krásného slunečného počasí vystřídalo sněžení, silný vítr a v závěru týdne i déšť. I hory pokryté ledem tak dokonale prověřily všechny zúčastněné.

V sobotu své nabité znalosti a dovednosti museli budoucí záchranáři předvést při náročných závěrečných zkouškách před zkušební komisí.  Z 19 absolventů kurzu, ze všech sedmi horských oblastí ČR, uspělo a novými členy Horské služby ČR se stalo 14 čekatelů, které doplnili další 4 čekatelé, kteří úspěšně zvládli opravnou zkoušku z lyžování.

Souběžně s tímto kurzem probíhal i výcvik 7 budoucích cvičitelů HS, kteří kromě svých schopností a znalostí museli předvést i pedagogické dovednosti při vedení kurzu.

Ještě jednou tímto Všem gratulujeme a přejeme hodně záchranářských úspěchů!!!

Bližší informace: Šéf metodik HSČR Pavel Horký GSM: 724246033, e mail:  [email protected]  

 

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí