+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Beskydy

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Tři - dva - jedna - START!

Tak tato slova uslyší v příštím týdnu 39 dvojčlenných hlídek na startu Mezinárodní soutěže Horské služby. Tentokrát v termínu od 25.-27.3. ve Špindlerově Mlýně a okolí.

Tři - dva - jedna - START!
Start minulého ročníku závodu MSHS

  Akce, která probíhá již více než čtyři desítky let v jarním období, přivádí každoročně do Krkonoš záchranáře ze všech koutů Evropy.

  Sportovní klání v disciplínách, které jsou po celou zimu pracovní náplní horských záchranářů bude letos v poněkud odlišném duchu.

  První den bude terénní etapa doplněná o cross, práci s lavinovými vyhledávači a resuscitaci. Ta zavede závodníky do hřebenových partií východních Krkonoš. Druhý den bývají na pořadu sjezdové disciplíny, obří slalom jednotlivců, obří slalom se svoznými prostředky, ošetřování.

  „Bohužel, v letošním roce jsme nuceni přírodními podmínkami tuto část závodu pozměnit. Pro závodníky bude připravena druhá terénní etapa v západních Krkonoších, doplněná o slanění a časovku. Abychom prověřili také rychlost z kopce dolů a schopnost reagovat na nouzová volání, zařadili jsme obří slalom s akií, který absolvují závodníci na skialpinistických lyžích a nesmí chybět ani ošetřování, jako samostatná disciplína“. Popsal letošní změny v systému soutěže P. Cingr, náčelník HS Krkonoše a ještě dodal: „Sněhové podmínky jsou žalostné ve všech českých horách, tak věříme, že Krkonoše poskytnou všem účastníkům závodu jakousi satisfakci za průběh letošní zimy bez sněhu.“

Horám Zdar a všem závodníkům hodně sil!

  Bližší informace: tiskový servis HSČR, Marek Fryš GSM: 602 163 444 nebo e-mail[email protected], Pavel Cingr, náčelník HS oblast Krkonoše o, GSM: 606 157 921, nebo e-mail: [email protected] 

 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí