Výstrahy
Spolupráce se zdravotníky na zemi i ve vzduchu.
Letecká záchrana je někdy potřeba nejen kvůli závažnosti poranění pacienta, ale také kvůli nedostupnosti místa události. V Beskydech a v Krkonoších se v posledních dnech takto prověřila spolupráce horských záchranářů a posádek LZS.
Pozemní pomoc při transportu na vhodné místo pro podvěs zajištovali záchranáři z Beskyd, kteří ve spolupráci s třineckými zdravotními záchranáři připravovali dvaatřicetiletou pacientku s poraněním dolní končetiny na vyzdvižení na palubu vrtulníku.
Krkonošští záchranáři využili spolupráci s LZS při vyzdvižení pacientky s poraněním dolní končetiny z terénu, ve kterém je obtížné se vůbec pohybovat, natož někoho transportovat na nosítkách, nebo rakouském vozíku.
Tyto případy jasně dokumentují, jak perfektně je zajištěna pomoc návštěvníkům našich hor. Spolupráce horských záchranářů a zdravotníků, ať pozemních, nebo leteckých zvyšuje komfort pro pacienty, kteří tuto péči potřebují.






