+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Beskydy

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Zimní opakovací školení 2010

O víkendu 11. - 12.12.2010 proběhlo v našem okrsku další zimní opakovací školení.
Zimní opakovací školení 2010
Ilustrační foto

Tohoto školení se zúčastnili všichni členové okrsku Benecko. školení započalo již v noci z pátku na sobotu, kdy byla vedoucím okrsku ohlášena pátrací akce, která se následně ukázala jako cvičná.

Počasí, které tu noc v Krkonoších panovalo bylo pro cvičení záchranných prací jako stvořené. Za noc napadlo asi 30cm nového sněhu i po celou dobu pátrací akce hustě sněžilo a teplota se pohybovala pod bodem mrazu. Figuranti, kteří představovali dvě ztracené osoby se navíc nacházeli v technikou nedostupném terénu a proto jsme museli v hlubokém čerstvém sněhu celou oblast prohledávat na lyžích. A jelikož se po jejich nalezeni ukázalo, že nejsou schopni se z terénu dostat svými silami, tak jsme je na vzdálenost asi jednoho kilometru museli také transportovat na kanadských saních a v provizorních transpotrních prostředcích vyrobených na místě.

       

Po návratu z této akce pokrčovalo opakovací školení nácvikem ošetření a svozů na sjezdových tratích na Benecku a v jejich okolí. Zde byly okrskovou lékařkou určeny druhy úrazů, které měli figuranti předstírat a každý z členů okrsku měl za úkol určit o jaký úraz se jedná a následně jej ošetřit a transportovat na místo předánání záchranné službě. Následně pak proběhlo hodnocení. Hodnocen byl jak výkon figuranta zda správně dokázal simulovat své zranění, tak také výkon záchranáře a to včetně telefonické komunikace s dispečinkem záchranné služby.

Odpoledne a navečer pak již na služebně proběhl písemný test ze zdravovědy a nácvik obvazových technik a praktických ošetření. Dále pak proběhal přednáška o nových metodách v záchranářství a změnách metodiky resuscitace.

  

Druhý den pak .... 

 

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí