+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Beskydy

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Vážné úrazy v Jizerských horách

Ve čtvrtek 19. července registrovala Horská služba oblast Jizerské hory několik poměrně vážných úrazů návštěvníků Jizerských hor.
Vážné úrazy v Jizerských horách
Ilustrační foto
Ve 13. hodin si na Jizerce při pádu z kola způsobila 8letá holčička otřes mozku.
V odpoledních hodinách si 59letý turista přivodil v terénu distorzi kotníku. Dále byli kolem 16. hodiny pracovníci HS ČR Jizerské hory přivoláni k 58leté ženě, které na Čihadlech ošetřili mnohočetné odřeniny horních končetin a obličeje. Nehoda se stala i v oblasti Ještědského hřebene, kde byla potřebná technická pomoc HS při dohledání a vyproštění padáčkáře po pádu do lesa.
V podvečer registrovali horští záchranáři výzvu Záchranné služby Libereckého kraje, která hlásila pád horolezkyně na Suchých skalách v nepřistupném terénu. V pohotovosti byla na místě posádka leteckých záchranářů pro případný transport zraněné v podvěsu vrtulníku, který nakonec nebyl zapotřebí. Záchranáři Horské služby poté asistovali u pozemního transportu do sanitního vozidla. Poslední ošetření si vyžádal úraz, který se stal kolem 20. hodiny v Bedřichově, kdy si chlapec při srážce na kole způsobil tržnou ránu na ruce.

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí