+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Malý lyžař zraněn na Ovčárně

Devítiletý chlapec nezvládl dnes dopoledne jízdu na lyžích ve skiareálu Ovčárna a v plné rychlosti narazil při dojezdu k vleku do konstrukce mostku přes potok.

Malý lyžař zraněn na Ovčárně
Ilustrační foto

Následkem této nehody bylo vážné zranění v obličeji. „Malý lyžař měl naštěstí ochrannou přilbu, která pravděpodobně zabránila vážnějšímu poranění. Ihned jsme k němu vyslali naše záchranáře z nedaleké stanice, kteří na místě provedli základní ošetření,“ komentoval nehodu Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Členové HS vzhledem k povaze zranění požádali o pomoc vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Protože ale v oblasti panuje velmi nestálé a mlhavé počasí a vrtulníku by se nemuselo podařit přistát, byla povolána i sanitka Rychlé lékařské pomoci. Během letu se ale podmínky zlepšily natolik, že chlapec mohl být předán posádce LZS a transportován vrtulníkem k dalšímu odbornému ošetření do nemocnice v Ostravě. „Sníh, který byl v uplynulých dnech mokrý, vlivem ochlazení je dnes zmrzlý a místy zledovatělý. Proto je třeba rychlost a pohyb na lyžařských tratích přizpůsobit schopnostem, sněhovým a povětrnostním poměrům,“ varoval návštěvníky jesenických sjezdovek náčelník Klimeš.

Bližší informace: Michal Klimeš, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 606 722 352, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, E-mail: [email protected]

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí