+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Upozornění - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Dům HS Špičák - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Pád snowboardisty v Modrém dole

Krkonoše, 17. ledna 2016 – Třiatřicetiletý snowboardista dnes odpoledne vyletěl z cesty v Modrém a velmi těžce se zranil, při záchraně členům HS pomáhali i okolojedoucí skialpinisté.

Pád snowboardisty v Modrém dole
Ilustrační foto

K vážnému poranění podle našich informací zkušeného snowboardisty došlo krátce před třetí hodinou. „Sjížděl po komunikaci z Modrého dolu do Pece pod Sněžkou. V prudkém klesání nad chatou Milíře došlo k pádu, jezdec vyletěl z cesty a na jejím okraji narazil do volně ve sněhu ležícího ostrého kamene,“ uvedl k okolnostem zranění Tomáš Novák, zasahující člen Horské služby Krkonoše. Snowboardista se o kámen vážně poranil, kdy si nárazem způsobil otevřenou zlomeninu levé stehenní kosti s masívním krvácením. Na místo události během několika minut na sněžném skútru dorazili dva členové okrsku HS z Pece pod Sněžkou.

„My jsme mu ihned poskytli první pomoc, ošetřili silně krvácející ránu, poraněnou nohu zafixovali do vakuové dlahy a následně i jeho celého do vakuové matrace. V tom nám velmi pomohli okolojedoucí skialpinisté,“ popsal záchranu zraněného Tomáš Novák s tím, že jim za krkonošskou HS tímto způsobem děkuje. Po ošetření byl pacient převezen na stanici HS do Pece pod Sněžkou, kde již čekala a převzala si jej posádka sanitního vozu Zdravotnické záchranné služby.  Po zajištění a podání léků proti bolesti byl pacient transportován na chirurgii do nemocnice v Trutnově.

„Přestože v uplynulých dnech napadlo na hřebenech hor 40-50 cm sněhu, jsou nové sněhové vrstvy nestabilní a během jízdy může dojít proboření se až na zem. Proto je třeba dbát na takových opatrnosti,“ varoval všechny návštěvníky hor Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby Krkonoše.

Bližší informace: Pavel Jirsa, zástupce náčelníka Horské služby ČR, oblast Krkonoše, GSM: 606 157 923 nebo tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: [email protected]

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2023

ilustrace na pozadí