+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Upozornění - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Dům HS Špičák - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Krkonoše

Jeseníky

Aktualizováno: Mezinárodní soutěž Horské služby po čtyřicáté

Krkonoše, 9. dubna 2018 – V pořadí již 40. ročník Mezinárodní soutěže Horské služby proběhl od 4. do 7. dubna 2015 ve Špindlerově Mlýně.

Aktualizováno: Mezinárodní soutěž Horské služby po čtyřicáté
Ilustrační foto

Soutěž se tradičně konala jako memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty, záchranářů Horské služby, kteří zahynuli při záchranné akci na Sněžce v roce 1975. Závodů se zúčastnilo 20 dvoučlenných družstev. „Družstva reprezentovala jednotlivé oblasti Horské služby v ČR, čili Šumavu, Krušné, Jizerské, Orlické Hory, Krkonoše, Jeseníky a Beskydy,“ uvedl k akci Pavel Jirsa, náčelník HS Krkonoše. Soutěž byla rozdělená do dvou závodních dnů (5. a 6. 4.). První den proběhla tzv. fyzická etapa, dlouhá cca 20 kilometrů, vedla mimo jiné po hřebenových partiích Krkonoš a odstartovala u dolní stanice lanovky na Medvědíně.

Druhý den proběhla tzv. technická část, která sestává z obřího slalomu jednotlivců a dvojic a obřího slalomu dvojic se svozným prostředkem. Poté následovalo ošetření úrazu na sjezdové trati a svoz zraněného v časovém limitu, a samotné ošetření hodnotili lékařští komisaři Horské služby. To vše se konalo na sjezdové trati Stoh ve S. Petru. V odpoledních hodinách proběhlo na stejném místě slavnostní vyhlášení vítězů. Celkově se na prvním místě umístili Jan Hepnar a Jan Pochobradský z Orlických hor. Na druhé pak družstvo z Krkonoš a třetí místo získala dvojice z Jeseníků.

„Celá soutěž se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Ing. Kláry Dostálové. Ta zastupovala ministerstvo jako zakladatele Horské služby o.p.s.,“ řekl náčelník Jirsa. Dodal, že závody byly také vhodnou příležitostí k neformálním setkáním a k tomu, aby horští záchranáři společně probrali právě skončenou zimní sezónu.

Bližší informace: Pavel Jirsa, náčelník Horské služby ČR, oblast Krkonoše, GSM: 606 157 923 nebo tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: [email protected]

Pozvánka + výsledky

Kompletní fotogalerie Jana Kostíka

 

Mezinárodní soutěž očima České televize: "40. ročník aneb vzpomínka na Adolfa Klepše"

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2023

ilustrace na pozadí