+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Jeseníky

Těžce zraněný chlapec na koloběžce

Jeseníky, 18. července 2019 – K těžkému poranění jedenáctiletého chlapce na koloběžce došlo včera v podvečer mezi Dlouhou strání a Kouty, hocha musel transportovat vrtulník.

Těžce zraněný chlapec na koloběžce
Foto ze včerejšího zásahu

K pádu došlo při sjezdu po asfaltové silnici a otec zraněného koloběžkáře se ihned přes aplikaci Záchranka spojil s dispečinkem linky 155 Olomouckého kraje. „Poté jsme byli vyzváni i my s tím, že chlapec si i přes fakt, že měl přilbu, poranil hlavu a je v bezvědomí. Na místě jsme zjistili, že pád byl zřejmě tak prudký, že bezpečnostní přilba praskla,“ uvedl k okolnostem výjezdu David Spiller, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Horští záchranáři zajistili chlapci životní funkce a pečlivě jej zafixovali do vakuové matrace. „Ošetřili jsme jej a připravili k transportu vrtulníkem Letecké záchranné služby Olomouc. Ten přistál asi kilometr od místa nehody, takže jsme chlapce museli k němu šetrně přepravit. To už ale měl zraněného v péči lékař LZS a vrtulník ho pak transportoval k dalšímu ošetření do nemocnice v Brně,“ řekl David Spiller.

„V posledních letech se k tradičním horským sportům přidalo i ježdění na koloběžkách, ať už jde o běžné modely na zpevněné cesty, či horské koloběžky pro sjezdy náročného terénu. S tím vzrůstá i počet úrazů na nich,“ doplnil Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Dodal, že samozřejmostí pro všechny by měla být opatrnost při jízdě z kopce a nepřeceňování schopností vlastních i přítomných dětí.

Bližší informace: Michal Klimeš, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 606 722 352, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: tisk@hscr.cz

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2021

ilustrace na pozadí