+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Jizerské hory

Záchrana malého snowboardisty

Jeseníky, 8. února 2020 – Třináctiletý jezdec na snowboardu dnes odpoledne nezvládl jízdu na sjezdové trati ve skiareálu Figura na Ovčárně, letěl pro něj vrtulník.

Záchrana malého snowboardisty
Foto z dnešního zásahu

Záchranáře Horské služby zalarmovali pracovníci skiareálu s tím, že zřejmě došlo k těžkým poraněním. „Na místo jsme vyslali jednoho z našich členů a s ním i lékaře HS. Ti na sjezdovce zjistili, že chlapec měl přilbu i jiné bezpečnostní prvky. Přesto po pádu utrpěl vážná poranění hlavy, zad a lékař měl podezření i na poranění pánve,“ uvedl k okolnostem zásahu Jiří Hejtmánek, dispečer Horské služby Jeseníky.

Vzhledem k povaze zranění ihned záchranáři chlapcův aktuální stav konzultovali s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje. „Naši členové snowboardistu ošetřili a stabilizovali. Jakmile dorazil vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava, chlapce k němu šetrně dopravili. Lékař LZS si zraněného převzal a posádka jej pak transportovala k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil Jiří Hejtmánek.

V průběhu tohoto víkendu panuje v Jeseníkách slunečné počasí s ideálními podmínkami pro zimní sporty. „V důsledku toho jsou sjezdové tratě v jesenických skiareálech doslova přeplněné. Upozorňuji proto lyžaře i snowboardisty, že vzhledem k velkému počtu osob kolem nich by měli za všech okolností dbát zásad bezpečného pohybu na sjezdovkách a ohleduplné jízdy bez riskování,“ důrazně varoval návštěvníky hor Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

Bližší informace: Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 724 813 296, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: [email protected]

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2022

ilustrace na pozadí