+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Noční pátrání po opilém muži

Beskydy, 18. října 2020 – Osmadvacetiletý muž z Havířova včera večer zabloudil v okolí Pusteven, několik desítek horských záchranářů, hasičů a policistů pak prohledávalo vrchol.

Noční pátrání po opilém muži
Foto z noční pátrací akce

Muž se ozval dispečinku Policie ČR Moravskoslezského kraje s tím, že je snad někde na modré turistické značce kolem lanovky do Ráztoky. „Police ČR nás požádala o součinnost kolem osmé večer s informací, že muž má být v lokalitě, kde je sníh. Ten je zde od 800 do 1000 metrů nadmořské výšky. Naše hlídka ze stanice na Pustevnách tedy vyrazila propátrat udaný prostor, ale bez výsledku,“ uvedl k počátku pátrací akce Jaroslav Pavlica, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Podle všeho se po ohlášení muži vybil mobilní telefon, nebo vyčerpáním usnul, protože jakýkoliv pokus zkontaktovat se s ním, byl neúspěšný. „Před jedenáctou se do akce dostal i policejní psovod a s našimi členy opět prošel udaná místa a stále nic. Před půl dvanáctou pak všichni policisté, hasiči a horští záchranáři utvořili rojnici a začali pečlivě prohledávat okolí modré značky,“ doplnil Jaroslav Pavlica s tím, že v nižších partiích pršelo a ve vyšších hustě sněžilo.

Rojnice bez úspěchu prohledávala asi půl hodiny, když se najednou ztracený muž ozval. „Zřejmě opravdu usnul nebo omylem telefon vypnul. Udal, že je skutečně na sněhu, ale jinak byl dost zmatený. Nicméně během dvaceti minut od telefonátu sám vyšel z lesa, ovšem na druhé straně hřebenu. Byl prochladlý, zcela dezorientovaný, ale jinak naštěstí bez zranění,“ upřesnil J. Pavlica.

Policisté zjistili, že muž je kromě všeho ještě stále pod vlivem alkoholu. „Podle našich informací jej tedy odvezli k podání vysvětlení, a zároveň požádali o vyšetření Zdravotnickou záchrannou službu. Posádka jejího sanitního vozu ovšem zjistila, že muž je natolik podchlazený, že musí být převezen do nemocničního zařízení,“ dodal Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že zbloudilý muž porušil snad všechny zásady bezpečného pohybu v zimních horách.

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí