+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Vrtulník letěl dvakrát do Krušných hor

Krušné hory, 25. října 2020 – Hned ke dvěma případům těžkého zranění letěl dnes vrtulník Letecké záchranné služby do Krušných hor, jednou pro cyklistu, podruhé pro ženu, která spadla ze skály.

Vrtulník letěl dvakrát do Krušných hor
Foto z dnešního zásahu

V prvním případě se jednalo o vážný úraz bikera, a to i přesto, že byl na jízdu vybaven helmou a chrániči. „Ve 12:27 HS na dispečink obdržela hlášení že v cílové části sjezdové trati trailparku Klínovec došlo k blíže nespecifikovanému úrazu. Po příjezdu ke spodní stanici lanové dráhy na naše záchranáře čekali kamarádi zraněného, kteří je nasměrovali na přesné místo úrazu,“ uvedl Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Biker údajně nezvládl skok ve vysoké rychlosti a po pádu přes řídítka dopadl rovnou na záda. „Vzhledem k podezření na poranění páteře jsme kontaktovali dispečink linky 155 Karlovarského kraje. Pacientovi jsme nasadili krční límec, zafixovali do vakuové matrace a terénním automobilem transportovali k posádce sanitního vozu ZZS,“ sdělil k zásahu jeden ze zasahujících členů Horské služby Krušné Hory Jan Šimeček.

Vzhledem k povaze zranění se lékař ZZS rozhodl pro aktivaci Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. „Zajistili jsme proto prostor k přistání vrtulníku  a po příletu pomohli pacienta přeložit. Celý zásah probíhal v režimu metodických postupů Covid-19," dodal Jan Šimeček.

V odpoledních hodinách pak došlo k pádu turistky na druhé straně Krušných hor, ve skalní oblasti Modřín v Tiských stěnách. „Zde proběhl společný zásah Horské služby a ústecké Zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k povaze zranění a těžko přístupnému terénu musel přiletět i vrtulník leteckých záchranářů z Ústí nad Labem,“ doplnil náčelník Račko s tím, že právě v náročných terénech u Tisé musí turisté být velice obezřetní.

 

Kontakty:

Miroslav Račko, náčelník Horské služby ČR, oblast Krušné hory

GSM:602 372 487

Radek Zeman, tiskový mluvčí HSČR

GSM: 606 630 593

e-mail: [email protected]

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí