+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Beskydy

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Vrtulník z Trenčína letěl do Beskyd

Beskydy, 15. února 2022 – Šestnáctiletá dívka ze Slovenska se včera odpoledne těžce zranila při lyžování ve skiareálu Kohútka, horští záchranáři pro ní povolali vrtulník z Trenčína.

Vrtulník z Trenčína letěl do Beskyd
Foto ze včerejšího zásahu

Nehodu nahlásila Horské službě obsluha skiareálu, který leží hned na hraniční čáře, krátce po třetí hodině. „Na místě jsme zjistili, že dívka si pádem způsobila závažné poranění hlavy a obličeje. Měla bezpečnostní přilbu, ale lyžařské brýle jí nárazem praskly. Trpěla výpadky paměti, špatně komunikovala a popisovala velké bolesti hlavy a za krkem,“ uvedl k okolnostem výjezdu Antonín Paločko, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Protože byla dívka na lyžařském školním výcviku z vedlejšího státu, požádali záchranáři o pomoc slovenskou leteckou záchrannou službu. „Zatím jsme dívku ošetřili, nasadili jí krční límec a zafixovali do vakuové matrace. Když dorazil vrtulník z Trenčína, dosedl kousek od nás, a jejich lékař si pacientku hned převzal,“ doplnil Antonín Paločko s tím, že posádka pak zraněnou transportovala do nemocnice v Žilině.

I přes fungující přeshraniční spolupráci beskydské HS jde o první transport vrtulníkem slovenské LZS. „A koordinace proběhla perfektně. Náš záchranář konzultoval vše s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje, ten okamžitě kontaktoval slovenskou stranu a ti vzápětí přepojili našeho člena na trenčínskou základnu LZS. I komunikace na místě s přilétající posádkou byla rychlá a bezchybná,“ pochválil spolupráci Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy.

Kontakty:

Radan Jaškovský, náčelník Horské služby ČR, oblast Beskydy, GSM: 606 769 016

Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: [email protected]

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí