+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Výstraha - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Upozornění - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů
Dům HS Špičák - Další upozornění: nebezpečí pádu stromů

Mluvčím Horské služby se stal záchranář Marek Fryš

Špindlerům Mlýn, 1. prosince 2022 – Mluvčím Horské služby se od 1.12.2022 stal horský záchranář z Krkonoš Marek Fryš. „Do budoucna chceme, aby byl mluvčím Horské služby stejně jako u jiných složek IZS aktivní záchranář se zkušenostmi jak ze záchranných akcí, tak v kontaktu s médii a byl dobře jazykově vybaven,“ vysvětluje hlavní motivaci ke změně náčelník Horské služby René Mašín.

Mluvčím Horské služby se stal záchranář Marek Fryš
Ilustrační foto

Horský záchranář Marek Fryš nastoupil k Horské službě jako dobrovolník už v roce 1996. Zimní období let 1998-2000 pracoval u Horské služby jako sezonní zaměstnanec a profesionální kariéru záchranáře nastoupil v roce 2005. V průběhu následujících let doplnil své vzdělání a stal se postupně cvičitelem Horské služby, Leteckým záchranářem a Instruktorem. Na těchto pozicích působí v Horské službě nadále. Za sebou má stovky ošetřených úrazů a desítky záchranných operací v terénu. Jeho domovským působištěm je Špindlerův Mlýn v Krkonoších. „Soustředit se chci především na kvalitní prezentaci Horské služby v očích veřejnosti a jako nástroje chci využít vzájemnou komunikaci s novináři a s kolegy, kteří mají na starosti komunikaci u ostatních složek IZS,“ popisuje své cíle nový mluvčí Horské služby Marek Fryš. I nadále zůstává aktivním horským záchranářem a práci v terénu a komunikaci bude kombinovat. „Markovi přeji hodně úspěchů. Na místě je také poděkovat za práci bývalému dlouholetému mluvčímu Horské služby Radkovi Zemanovi, který od Horské služby neodchází zcela a v našem týmu bude realizovat jiné komunikační aktivity,“ uzavírá náčelník René Mašín.

Bližší informace: René Mašín, náčelník/ředitel Horské služby ČR, o.p.s., GSM: 602 774 103, nebo tiskový servis HSČR, Marek Fryš GSM: 602 163 444, e-mail: [email protected]

 

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2023

ilustrace na pozadí