+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Kynologická rallye v Západních Tatrách

Přijali jsme pozvání na kynologickou rallye na Slovensku a atesty kynologické brigády HZS

Kynologická rallye v Západních Tatrách
Vrchol Ježová 2043 m nad mořem, cíl časovky

Po příjezdu dostali hned psovodi určené plochy k prohledání. Po dlouhé cestě vyrazili pejsci okamžitě pátrat. Druhý den po sobě následovaly poslušnost, pátrání v plochách, Quick Search (pátrání podél cest) a topografie. Pokud se ukázalo, že má některý z pejsků v dané disciplíně mezery, mohl zajít do takzvané „Akademie“. Tam se instruktoři snažili napravovat problémy a zlozvyky. Zde trávili čas převážně mladí pejsci.

V sobotu přišla na řadu kynologická rallye. Závodu se zúčastnili 22 psovodů se psy. Týmy museli obejít 25 km dlouhý okruh s převýšením 1000 m, v jehož průběhu museli splnit několik disciplín – mrtvolné pachy, poslušnost, běžecká časovka, pátrání podél cest, pátrání v určeném sektoru, zdravověda.

Naši psovodi se v těžké konkurenci neztratili. Ondra s Enigmou obsadili 6.místo a Honza s Casim se stali celkovými vítězi. Pravdou je, že hlavní zásluhu na dobré práci měli pejsci.

Nejdůležitější ale jsou získané nové zkušenosti a prohloubení spolupráce s našimi sousedy.

Na stejném místě se bude na začátku června 2020 konat kynologický seminář mezinárodní organizace pro horskou záchranu ICAR.

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 -

Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2021

ilustrace na pozadí
close
detail
Zobrazit v původní velikosti