+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

43. ročník Mezinárodní soutěže horských služeb zná své vítěze

Prestižní závod dvojic horských záchranářů zná své vítěze. Už 43. ročník Mezinárodní soutěže horských služeb se konal o víkendu jako vždy v hřebenových partiích Jizerských hor a jako vždy si závodníci sáhli až na dno. 

43. ročník Mezinárodní soutěže horských služeb zná své vítěze
Ze závodu

Závod měřil přibližně 20 km a měl dvě etapy. V té první terénní absolvovalo 60 závodníků horolezecký výstup čtvrtého stupně obtížnosti s horním jištěním a časovku s přibližnou délkou 5 km a technickými disciplínami (přemostění, prusíkování – jümarování, výstup skalní stěnou se samojištěním, „ferrata“, slaňování). Ve druhé zdravotní části museli prokázat praktické znalosti při ošetření simulovaného úrazu. Vítězem klání se stala dvojice Pavel Horký + Honza Šámal z Jizerek, stříbro brala hlídka Honza Hepnar + Honza Pochobradský z Orlických hor a bronz si odvážejí Martin Kocum (Šumava) a Roman Fišnar (Jeseníky). Vítězům gratulujeme, ale uznání si zaslouží všichni, kteří se dostali do cíle.

Nahlédnout do kompletní výsledkové listiny všech kategorií můžete zde - výsledky.

Mrkněte také na video přímo z průběhu závodu na našem youtube kanálu a i z fotek Honzy Kostíka níže pochopíte, že závod byl opravdu hodně náročný.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí