+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Krkonoše

Beskydy

Upozornění - Hřebenové túry: nedoporučujeme
Hřebenové túry: nedoporučujeme

Lavinové cvičení 2010

Dne 19.3.2010 se konalo lavinové cvičení pro oblast Krkonoš zahrnující okrsky Špindlerův Mlýn, Rokytnice nad Jizerou, Benecko, Harrachov. Lavinové cvičení se konalo v oblasti Kotle.
Lavinové cvičení 2010
Ilustrační foto

Po nahlášení akce se členové okrsku sešli okolo 16. hodiny na služebně na Benecku, kde si vyzvedli materiál (lavinové sondy, Pipsy a lopaty) a rozděleni do dvou skupin vyrazili na místo nahlášeného pádu laviny.  Pro urychlení přesunu bylo využito dvou sněžných skůtrů.

 

Na místo jsme dorazili mezi prvními. Údajný zasypaný u sebe neměl podle nahlášených zpráv žádné vysílací zařízení a proto jsme ihned zahájili lavinovou sondáž. V krátké době dojížděli na laviniště další a další týmy záchranářů a zanedlouho se nám podařilo nalézt všechny zasypané (figurýny a různé drobné věci) 

 

Po nalezení a vyproštění "zavalených" následovalo hodnocení akce a upozornění na drobné chyby a odchylky podle nově upravených metodik.

 

Následovalo shromáždění dovezeného materiálu a laviniště jsme opouštěli až krátce po západu slunce. Následně jsme se všichni vrátili zpět na základnu a akce byla ukončena.

 

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí