+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Příhraniční spolupráce při řešení úrazů

Na severu Klínovce stále jezdí na posledním sněhu lyžaři a snowboardisté. Krušné hory však díky příznivému počasí již přímo okupovali cyklisté, turisté a horolezci.

 
Příhraniční spolupráce při řešení úrazů
Ilustrační foto
 Z toho důvodu došlo ve východních Krušných horách ke dvěma vážným úrazům v oblasti skal, konkrétně na Děčínském Sněžníku. Jeden německý občan skolaboval při výstupu na Sněžník, podrobnosti níže. Druhý, také Němec, uklouzl na skále a způsobil si frakturu kotníku. Po ošetření horskými záchranáři byl transportován a předán kolegům z Bergwachtu /HS Německo/ k dalšímu ošetření. "Můžeme jednoznačně konstatovat pozitiva pro naší práci vstupem do Shengenského prostoru. Usnadnila se naše činnost v příhraničí, například i v těchto uvedených případech,k dy se zkracuje transport a tedy i doba předání dalšímu subjektu v sousedním Německu," říká Rudolf Chlad, náčelník Horské služby ČR, oblast Krušné hory.  

V neděli 13.4. odpoledne byla přivolána Horská služba oblasti Krušné hory okrsku Telnice k zásahu do oblasti Děčínského Sněžníku (skalní oblast). Německý turista po osmikilometrové pěší túře z Německa zkolaboval při výstupu na Děčínský Sněžník, takže nebyl schopen svými silami túru dokončit.  Turista byl ošetřen a převezen terénní čtyřkolkou horské služby ze Sněžníku na parkoviště do Německa, kde byl předán k dalšímu převozu do nemocnice. V této oblasti byl poprvé využit "přechod" v rámci Shengenského prostoru. Turista byl předán ve stabilizovaném stavu.

 

Bližší informace: Rudolf Chlad, GSM: 602 145 365

 

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí