+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Letní sezona v Krušných horách

Letní provoz na horách je v plném proudu. Dnes, v sobotu 7.6. došlo k pádu a zranění 47-letého českého horolezce v Tiských stěnách.
Letní sezona v Krušných horách
Ilustrační foto

Po zhruba osmimetrovém pádu zůstal zraněný horolezec přímo ve skalní stěně. Po prvotním ošetření byl spuštěn na chodecký terén, odkud byl dále transportován členy Horské služby Krušné hory rakouským vozíkem k vozidlu rychlé záchranné služby Ústí nad Labem.
"Návštěvnost v Krušných horách je poměrně vysoká. Mezi návštěvníky jsou nejen horolezci, ale hlavně cyklisté a turisté. Nabádáme proto veškeré návštěvníky našich hor k opatrnosti a dodržování pravidel bezpečného pohybu na našich horách," říká Rudolf Chlad, náčelník Horské služby ČR, oblast Krušné hory. Dále horská služba upozorňuje na četné bouřky i krupobití, které v minulých dnech zasáhly naši oblast. Je třeba se na tyto náhlé změny připravit a zopakovat si základy chování v bouřkách na našich horách. "V minulém týdnu jsme při bouřce na žádost dispečinku č.112 evakuovali skupinu turistů z Německa, kteří byli za silné bouřky a krupobití uvězněni v provizorním přístřešku a žádali o pomoc.
Přes všechno výše uvedené, přejeme příjemný a bezpečný pobyt na našich horách," dodal Rudolf Chlad.

Bližší informace: Rudolf Chlad, GSM: 602 145 365

foto z transportu horolezce

pad_horolezce.jpg

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí