+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Pátrací akce pod Malým Sněžníkem

Jeseníky, 22. října 2020 – Po sedmasedmdesátiletém seniorovi, který se pohřešoval už od úterý, dnes pátrala spolu s policisty i Horská služba Jeseníky, muže našli v bezvědomí a zraněného.

Pátrací akce pod Malým Sněžníkem
Foto z dnešního zásahu

Muž podle informací, které Policii ČR podala jeho rodina, usedl v úterý večer do automobilu a bez oznámení, kam jede, zmizel. „Policisté po něm pátrali u Kralického Sněžníku od dnešního rána a dopoledne pak požádali o součinnost i nás s tím, že rodina upozornila na jeho ne zcela dobrý zdravotní stav. Začali jsme tedy prohledávat horské cesty, kam by mohl s automobilem dojet. Ten ale vzápětí našel policejní psovod havarovaný v potoce,“ uvedl k pátrání Miroslav Černý, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Policie ČR přivolala do prostoru kolem Kralického sněžníku i vrtulník s termovizí. „Ten seniora po nějaké době lokalizoval v lese daleko od cesty pod Malým Sněžníkem. Jak se ukázalo, když jsme k němu dorazili, muž byl v bezvědomí, evidentně silně podchlazený a měl zraněnou paži. Poskytli jsme mu tedy tepelný komfort a šetrně jej transportovali na místo, kde vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce králové mohl vysadit lékaře se zdravotníkem,“ doplnil Miroslav Černý.

Zraněného seniora si lékař LZS poté převzal do péče a pokračoval v ošetřování. „Vrtulník pak opět spustil podvěsovou síť a v ní muže dopravil do lokality, kde mohl pilot bezpečně přistát. Tam čekal pro jistotu i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci. Posádka poté muže naložila a přeletěla s ním do nemocničního zařízení k dalšímu ošetření,“ dodal k události Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky s tím, že muže nalezli především díky perfektní koordinaci všech složek Integrovaného záchranného systému.

Bližší informace: Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby ČR, oblast Jeseníky, GSM: 724 813 296, nebo Tiskový servis HSČR, GSM: 606 630 593, e-mail: [email protected]

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí