+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Výstrahy

Šumava

Jizerské hory

Horská služba se mění, vedení se ujímá nový ředitel/náčelník

Správní rada Horské služby na dnešním mimořádném zasedání schválila zásadní změny Statutu Horské služby o.p.s. a zvolila nového ředitele/náčelníka. Stal se jím René Mašín, dlouholetý náčelník z oblasti Jizerských hor, který se s platností k dnešnímu dni (20.11.) ujímá vedení Horské služby.

Horská služba se mění, vedení se ujímá nový ředitel/náčelník
René Mašín

Dne 20. 11. 2020 mimořádně jednala správní rada Horské služby o.p.s. (dále jen HS). Hlavními body jednání bylo schválení nového Statutu Horské služby o.p.s. (dále jen Statut). Se změnou Statutu došlo ke změně struktury HS, a to s okamžitou účinností. Nově se slučuje pozice ředitele HS a ústředního náčelníka, doposud to byly dvě oddělené pozice. Dále vzniká pozice vedoucího úřadu HS nebo rada náčelníků jako poradní orgán ředitele. „Jsme přesvědčeni o tom, že tato změna je krokem správným směrem. Změny, které jsme provedli, byly téměř čtvrt roku konzultovány s náčelníky oblastí a je na nich shoda napříč profesionální i dobrovolnou základnou Horské služby,“ říká ministryně pro místní rozvoj a předsedkyně správní rady HS Klára Dostálová.

 

Nově Statut zpřísňuje požadavky na pozici ředitele/náčelníka. Ředitel/náčelník nyní musí být minimálně 10 let zaměstnancem Horské služby na pozici Terénní pracovník – záchranář a musí mít odbornou praxi jako Cvičitel Horské služby.

 Správní rada s okamžitou účinností jmenovala novým ředitelem/náčelníkem Horské služby Reného Mašína. „Rozhodla jsem se, že zapojím do výběru nového ředitele/náčelníka celou základnu Horské služby. Oslovila jsem tedy všechny náčelníky oblastí i republikovou radu Horské služby z.s., aby mi zaslali návrhy vhodného kandidáta na tuto pozici, který bude splňovat požadavky uvedené v novém statutu, a shodně jsem od všech obdržela jméno pana Mašína.  Myslím, že je důležité, že se pan Mašín těší respektu jak profesionálních, tak také dobrovolných členů Horské služby. Přeji mu hodně štěstí v této zodpovědné roli,“ uzavírá ministryně Dostálová.

René Mašín je dlouholetým členem Horské služby, v Jizerských horách působí jako náčelník už 20 let a je v současné době nejdéle sloužícím náčelníkem Horské služby. „Jsem moc rád za důvěru, kterou do mě vložila celá Horská služba i správní rada. Vnímám to jako velkou zodpovědnost. Jako nejdůležitější úkol vnímám, připravit Horskou službu na zimní sezónu, která začíná už příští měsíc,“ říká nový ředitel/náčelník Mašín.

 

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2022

ilustrace na pozadí