+ 420 1210, NON-STOP SOS
ilustrace na pozadí

Transport ženy zraněné při sestupu z Králického Sněžníku

Dolní Morava 23.1.2023 – Horským záchranářům s návratem zimy přibývá práce. O víkendu transportovali ženu, která si při sestupu z Kralického Sněžníku poranila koleno a nebyla schopná další chůze.

Transport ženy zraněné při sestupu z Králického Sněžníku
Ze zásahu

Výzvu přijala Horská služba na Dolní Moravě v sobotu 21.1.2023 v 16 hodin přes aplikaci Záchranka. „Šlo o zranění kolene, které nedovolovalo mladé ženě pokračovat v cestě. Naprosto správně a příkladně se bez dalšího váhání obrátila na Horskou službu a my jsme ihned po rychlé lokalizaci vyrazili na místo,“ chválí přístup zraněné ženy zasahující záchranář Miroslav Černý. Skupina mladých žen se vydala na túru z Dolní Moravy na Kralický Sněžník a zpět. Na zpáteční cestě do penzionu, poblíž lokality Ve Strži, si jedna z turistek zranila koleno. Dvoučlenný tým záchranářů vyrazil na místo na čtyřkolce vybavené sněžnými pásy a saněmi. „Na místě jsme ženu prohlédli. Akutní ošetření nebylo nutné a po připásání raněné do bezpečné polohy na saních jsme ji transportovali do asi 7 kilometrů vzdáleného penzionu, odkud ji její společnice pak převezli autem k ošetření do zdravotnického zařízení. Jednalo se o relativně snadný zásah. K jeho hladkému průběhu ale zásadně přispěla sama zraněné žena, která měla nainstalovanou aplikaci Záchranka. Ta umí zásah zrychlit i o desítky minut,“ uzavírá záchranář Miroslav Černý.

Bližší informace: Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky +420 1210, [email protected], nebo tiskový servis HSČR, Marek Fryš, 602 163 444, [email protected].

Ochrana osobních údajů | Správa cookies | Mapa stránek | Zobrazit klasický web | Zobrazit mobilní web

© Horská služba ČR, o.p.s.
543 51 Špindlerův Mlýn 260, T +420 499 433 230

ID schránky: u4zgr6q

Vyrobil Simopt, s.r.o., 2024

ilustrace na pozadí