Jizerské hory, 19. ledna 2019 – Vyčerpaného jedenadvacetiletého turistu pod vrcholem Smrku museli včera v pozdních hodinách hledat v obtížném terénu členové jizerskohorské HS.
Šumava, 14. července 2012 – Po dalším houbaři, tentokrát třiapadesátiletém muži, dnes odpoledne pátrali členové Horské služby i policisté v oblasti Gerlova potoka v okolí Železné Rudy.
Jeseníky, 16. února 2016 – Šestačtyřicetiletý lyžař dnes dopoledne v plné rychlosti vylétl z trati na sjezdové dráze ve skiareálu Klobouk v Karlově, narazil do stromu a zraněním podlehl.
Šumava, 10. března 2015 – Ani laická, ani profesionální resuscitace už nepomohla lyžaři, který dnes odpoledne náhle upadl do bezvědomí na sjezdové trati v šumavských Nových Hutích.
Počínaje sobotou 6. 8. od 00:00 hod. do neděle 7. 8. do 24:00 hod. je vyhlášena soutěž, jejíž výherci budou odměněni speciálními cenami. Úkolem víkendové soutěže je nasbírat co největší počet bodů za jeden den (bude započítán nejlepší výsledek za sobotu nebo neděli) a za největší počet bodů za sobotu a neděli dohromady.
Šumava, 21. ledna 2017 – Starší muž ve skiareálu na Kramolíně zřejmě narazil dnes dopoledne v plné rychlosti do jedenačtyřicetileté lyžařky a způsobil jí vážné zranění.
Šumava, 22. května 2014 – Dnes již druhý těžký úraz cyklisty zaznamenali záchranáři Horské služby na Šumavě, tentokrát se těžce zranil pětapadesátiletý muž při sjezdu na šotolinové cestě od Tříjezerní slati.
Šumava, 28. května 2014 – Sedmdesátiletý muž v Železné Rudě dnes utrpěl náhlou srdeční příhodu, záchranáři mu obnovili srdeční činnost, museli ovšem i přes zcela nevyhovující počasí požádat o pomoc vrtulník.
Devětasedmdesátiletý lyžař dnes dopoledne doplatil na to, že na zledovatělý a tvrdý povrch sjezdovky nenosí ochrannou přilbu a velmi těžce se zranil na Špičáku na sjezdové trati č. 2.